6. a 7. závod žebříčku B - VSK Mendelu Brno

publikováno 22.06.2010 (aktualizováno 24.08.2010)

Poslední víkend kalendářního jara (19.-20.6.) se závodilo v blízkosti dálnice D1, v prostoru severozápadně od Veverských Knínic. Závody byly pěkné a poměrně početně obsazené, zúčastnili se i Slováci, jimž se závody započítávaly do rebríčku.

Závody také charakterizovalo rychlé zveřejňování informací na netu. Před závodem "viselo" na webu vše podstatné s dostatečným předstihem, po závodech byly v neděli večer na webu jak výsledky sobotního i nedělního závodu, tak také průběžné pořadí v B žebříčku po 7 závodech. A již v pondělí byly mapy na www.obpostupy.cz.

Největším zádrhelem tak byla zácpa na dálnici od Brna. Mnozí závodníci se tímto dostali do velkých problémů. Např. od nás Terka stíhala start v čase 22 tak akorát a na parkovišti jsme přitom byli mezi prvními.

Oba závody probíhaly v podstatě ve stejném prostoru, ale tratě byly postaveny tak, že se v neděli prakticky neběhalo v místech známých ze soboty. První (u delších tratí větší) část obou závodů se běžela v pěkném, čistém lese, doběh ke shromaždišti byl v hustnících a kopřivách a pozdější startovní časy byly značnou výhodou.

Nás reprezentovali kromě trojice "béčkařů" - Jirky, Tomáše, Kláry také malí - Terka a Erik.

Na sobotní klasice jsme dopadli takto: Klára (D12B) 3./8., Tomáš (H40B) 10./31., Jirka (H60B) 4./13., Terka (D12C) 7./7., Erki (HDR) 30./46.

Nedělní middle pro nás skončil následovně: Klára (D12B) 6./11., Terka (D12B) 10./11., Tomáš (H40B) 5./31., Jirka (H60B) 6./13.

Několik fotek ze závodů je zde.

Po sedmi z devíti závodů se již také docela rýsuje pořadí v B žebříčku. Zatím si vůbec nevedeme špatně. V kategorii D12B je Klára mezi šesti zařazenými závodnicemi na průběžném 2. místě a mohla by na něm vydržet až do konce. V kategorii D50B je Hanka na 5. místě mezi pěti závodnicemi, ale zdravotní problémy jí letos asi víc nedovolí. V kategorii H40B držím mezi 20 zařazenými závodníky 3. místo, ale bude to ještě těžké, šance na zlepšení pořadí je prakticky nulová, naopak je hodně otevřený souboj mezi 3. až 7. místem. V kategorii H60B je Jirka mezi 16 závodníky na 4. místě, klesnout už by neměl, naopak má ještě nějakou šanci na místo lepší.