Úvod » Orientační běh - o akcích

Cena střední Moravy - KOB Konice & SK Prostějov

publikováno 08.07.2010 (aktualizováno 24.08.2010)

Na konci článku je připojena aktualizace ze dne 19.07.2010.

Zatímco televizní stanice s prázdninovými měsíci pravidelně nasazují reprízy oblíbených televizních seriálů, pro orientační běžce vždy přichází seriál vícedenních etapových závodů. Tento seriál závodů je čím dál tím nabitější, takže jde o to, jak naplánovat jedny či dvoje (troje, čtvery ...) vícedenky tak, aby to člověk zvládl časově, finančně i fyzicky.

Část našeho oddílu zahájila letní "rekreaci" prodlouženým víkendem 3.-6.7. v okolí Konice. Pořadatelé využili všechny čtyři volné dny a letos měl tedy závod 4 etapy.

Centrum závodu bylo u Horního Štěpánova, kde také probíhala první a čtvrtá etapa. Druhá a třetí etapa se běžely u Malého Hradiska. První tři dny trápilo závodníky velké vedro, poslední den je zase zaskočilo citelné ochlazení a déšť. Závody byly početně velmi slušně obsazené ve veteránských kategoriích, naopak v žákovských a dorosteneckých kategoriích byly počty hodně slabé. Celkový počet startujících se blížil čtyřem stovkám.

Začalo se middlem, na kterém se rozhodovalo zejména v polootevřené "impresionistické" oblasti v jižní části mapy. Druhý den byla fyzicky náročná klasika a třetí den obávaný závod s volným pořadím kontrol. Končilo se velmi rychlou klasikou s handicapovým startem.

My jsme měli v klasických soutěžních kategoriích 5 zástupců, další závodili v kategoriích HDR či P.

V kategorii D10C běžela Tereza Novotná a mezi pěti závodnicemi skončila na 2. místě (umístění v etapách: 2., 3., 2., 2.).

Mezi mladšími žačkami, v kategorii D12A závodila Klára Novotná. V tříčlenném startovním poli skončila na 1. místě (1., 1., 3., 1.).

Do kategorie H16B se přihlásilo 12 závodníků, 8 z nich úspěšně absolvovalo všechny etapy. Marek Pavlík skončil na 5. místě (7., 7., 8., 6.).

Do závodů v kategorii H21B se zapojilo 29 závodníků, celý program úspěšně dokončilo 20. Na 5. místě skončil Tomáš Novotný ( 6., 4., 4., 5.), na 11. místě Pavel Hendrych (11., 12., 18., 16.).

V kategorii HDR (nejmenší děti s doprovodem rodičů) startoval Erik Novotný. Sice v této kategorii vůbec nejde o umístění, ale už se snažil v lese opravdu souvisle běhat a s úspěchem bojoval o celkové 3. místo.

V kategorii P (příchozí) startovala Hana Pavlíková a "jako hosté" Marek Bartoník, Marta Bartoníková, Anežka Bartoníková a Ondřej Dvořáček.

Všechny výsledky (výsledky jednotlivých etap i s mezičasy a celkové výsledky) jsou zde.

19.07.2010

Se zpožděním připojuji několik fotek. V první fotogalerii jsou fotky z doběhů jednotlivých etap a z vyhlašování výsledků. Ve druhé fotogalerii se můžete podívat na to, jak vypadají vícedenky z pohledu začínajícího závodníka a fotografa.

Ve dnech 8.-11.07. probíhaly v okolí Kaltenštejna čtyřdenní pětietapové závody Grand Prix Silesia - pořadatel POBO Opava. Zúčastnilo se zhruba 500 závodníků, díky hojné účasti z Polska byly hlavně žákovské kategorii výrazně početněji obsazené než na Ceně střední Moravy. Náš oddíl dobře reprezentoval Roman Moskva, v kategorii H35 skončil dvacetipětičlenném poli na 4. místě. Pěkné fotky jsou na fotoblogu pana Tomečka.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz