Originál kolekce na Zoot.cz

(Nejen) 1. závod HŽP - OB Vizovice

publikováno 07.09.2010

Podzimní sezóna oblastních závodů začala v sobotu 4. září tříoblastními závody (Valašská, Slezská, Hanácká) v obci Neubuz. Ve stejném termínu probíhaly i závody hummel sprint cupu a Českého poháru štafet, takže v kategoriích dorostu a dospělých bylo závodní pole poněkud ochuzeno. Naopak žákovské a veteránské kategorie byly velmi dobře obsazené. Závodilo se v typických zlínských terénech, prudké kopce byly již před závodem hodně podmáčené. Zhruba od startovního času 90 se navíc přidal vytrvalý déšť.

Zlatohorská výprava byla šestičlenná, na stupně vítězů tentokrát nedosáhl nikdo, ale celkově jsme nedopadli špatně. D12 Klára Novotná 4. místo (16 závodnic), D45 Hanka Pavlíková 6. (22), H16 Marek Pavlík 9. (12),  H21 Tomáš Novotný 9., Pavel Hendrych 27. (28), H55 Jirka Babák 5., (25). Kompletní výsledky jsou zde.

K závodům bylo "přilepeno" soustředění širšího výběru žactva. Centrem bylo Ptení a soustředění bylo otevřené, takže prakticky každý měl možnost kvalitního tréninku - pátek odpoledne okruhy, sobota dopoledne závod v Neubuzi, odpoledne sprint, neděle dopoledne štafety, odpoledne sudá-lichá. Hlavním cílem však byla příprava a nominace na Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva. Nominované si můžete prohlédnout na fotografiích: D12, D14, H12, H14, seznam nominovaných je zde, my máme v týmu jednu závodnici.

V uplynulém víkendu se běžely oblasťáky ještě v dalších čtyřech oblastech. V závodu Brněnské oblasti startoval Roman Moskva, v kategorii H21C byl 13. (21) - výsledky. Velmi rychle také běžela Agátka se svým doprovodem v kategorii HDR.

Jelikož závěr srpna a začátek září patřil na těchto stránkách volejbalovému Absolutu, vracím se až teď k prázdninovým vícedenkám. V době Mistrovství světa v rýžování zlata se Novotní zúčastnili na Slovensku čtyřdenních závodů Slovak Karst Cup, Grand Prix Slovakia. První dva dny se závodilo na Silické planině, která je mezi orienťáky až kultovním místem, další dva dny ve Slovenském ráji, na Geravách. Největší výzvou na těchto velmi pěkných závodech byly samozřejmě nezvyklé terény. V závrtech na Silici se někomu dařilo spíše v zarostlých lesících, někomu v otevřených a polootevřených pasážích, nejlepší se s  jistotou orientovali všude, někdo měl obrovské problémy po celou dobu. Na Geravách byl závodní prostor (a jeho zobrazení na mapě) o poznání srozumitelnější, problémy při běhu způsobovalo velké množství kamenů a popadaných větví. Naší skupince (teda dětem) se překvapivě dobře dařilo - výsledky. Terka v kategorii W10N celkově zvítězila. V kategorii W12A měla před poslední etapou šanci na celkové vítězství hned pětice závodnic. V přímém souboji Klára vybojovala druhé místo. V kategorii M10R (s doprovodem rodičů) není výsledek až tak směrodatný a důležitý, ale Erik se po celé 4 dny velmi snažil a odměnou mu je celkové čtvrté místo. Nejhůře jsem tak dopadl já - 9. místo v kategorii M40A.