M ČR štafet a klubů

publikováno 01.10.2010 (aktualizováno 04.10.2010)

Poslední mistrovský víkend letos připadl na dny 25.-26.9. a v jeho rámci se odehrála již klasická kombinace: sobotaMistrovství a veteraniáda České republiky štafetneděleMistrovství a veteraniáda České republiky klubů, Mistrovství České republiky oblastních výběrů žactva. Závody pořádal klub SK Praga v Buku u Příbrami.

Nedělní závod je z celé sezóny jediným, kdy o mistrovské tituly bojují i žáci. Jelikož v našem oddíle nemáme konkurenceschopné dorostence, juniory a "jednadvacítky", tak jde vlastně o jediné mistrovství, na němž by nás mohl někdo reprezentovat. Před pěti a více lety nás na této akci úspěšně reprezentoval Marek Strečko, nyní je naší žákovskou nadějí Klára Novotná - mezi nominované se již podruhé zařadila.

A protože letos do veteránského věku dorostl Roman Moskva, těšili a připravovali jsme se na veteraniádu štafet.

Sobota (štafety) - žáci: Hanácká oblast postavila do veřejného závodu tři dívčí  a pět chlapeckých štafet (v nich běžela i dvě nejlepší děvčata). Štafety byly sestaveny poměrně vyrovnaně, nešly na co nejlepší výsledek, ale na jednotlivých úsecích se odehrávalo několik závěrečných soubojů o nominaci do nedělního závodu. Klára svým výkonem (její štafeta obsadila 21. místo) potvrdila nominaci do družstva "A".

- veteráni: Oproti předloňské veteraniádě jsme výrazně posílili. Tenkrát jsme se v sestavě Novotný, Kopilčák, Babák v kategorii H140 vlastně jen zúčastnili a konečné 16 místo mezi 21 štafetami nás příjemně překvapilo. Pravdou však je, že jsme tehdy na vítěze ztratili 90 min a na 15. místo 30 min. Letos jsme měli ve své kategorii (tentokrát to bylo H135) výrazně větší ambice. Chtěli jsme výkonnostně držet krok se silnými štafetami s bývalými eliťáky a áčkaři a snad se i vejít do první desítky. Ve velmi rychlém závodě jsme nakonec obsadili mezi 33 štafetami opět 16. místo, ale výkon to byl úplně jiný. V zásadě se nám dařilo, ale k úplné spokojenosti ještě kousek chyběl. Na vítěze jsme ztratili 20 min, na první desítku 5 minut a bylo v našich silách se tam vejít. Mě mrzela 1,5 min. ztráta na předposlední kontrole, Roman zase výrazně chyboval na jedničce a ani Jirka nebyl se svým výkonem na 100% spokojen. Ale štafeta Novotný, Moskva, Babák snad nastoupí i příští rok a třeba to bude o kousek lepší. Oficiální výsledky jsou zde.

Neděle (kluby a oblastní výběry) - veteráni: Jirka odjel v sobotu domů, my jsme si s Romanem zaběhli v naprosto nevýznamné a neprestižní kategorii Open. Naše pětice složená ze členů tří různých klubů obsadila pěkné 4. místo.

- žáci: Hanáckému žákovskému výběru se jejich vrcholný závod bohužel moc nepodařil. Obě družstva nabrala hned na prvním z osmi úseků výraznou ztrátu. Z Hanácké šestnáctky závodníků se podařil vynikající závod jedinému. Někteří zaběhli dobře, většina průměrně (mezi nimi i Klára), ale několika závodníkům se absolutně nedařilo. Viz hodnocení. V konkurenci 22 týmů obsadilo "béčko" 11. místo, "áčko" bylo bohužel až na 14. místě. Avšak zejména v kategorii H12 to vypadá velmi nadějně a příští dva ročníky by mohly dopadnout o poznání lépe. Oficiální výsledky zde.

Fotografie Dušana Vystavěla jsou zde.

« 07 / 2019 »