3. závod HŽP - Klub vytrvalostních sportů Šumperk

publikováno 10.10.2010 (aktualizováno 11.10.2010)

Třetí podzimní závod uspořádali tradičně "divočáci" z KSU. Po loňském nádherném middlu se 9.10.2010 v Petrušově běžela na mapě Kančí důl klasika. Tratě byly velmi náročné (např. minulý víkend měla kategorie H21L trať o 1 km kratší, ale hlavně s polovičním převýšením), ale moc pěkné. Nebyly na nich žádné škodolibé zalamováky, všechny kopce se daly se ctí zvládnout, výškové metry se prostě tak nějak nasbíraly. Nádherně vyšlo počasí a pořadatelé si také zaslouží pochvalu za skvělý informační servis na webu a umístění tratí a výsledků na www.obpostupy.cz.

My jsme tentokrát vyslali skromnou výpravu s nízkým věkovým průměrem - vlastně jsem tam byl z oddílu jasně nejstarší. A mládež byla úspěšná.

Z výsledků se dá vyčíst, že v kategorii D10C vyhrála v šestičlenném poli Terka. V kategorii D12C běželo 12 závodnic a zvítězila Klára. A třetího vítěze jsme měli v kategorii DH10N. Skvělý nástup má Vašek Siatka - 2 závody - 2. a 1. místo. Začátek je to vynikající, přes zimu musí hodně zapracovat na mapě, protože na jaře už bude startovat v nabitých "dvanáctkách".

V početném poli "hadérků" skončil Erki na 7. místě a Agátka na 9. místě. Jediný neúspěšný tak byl v kategorii H18C Láďa, který ani po půlhodinovém hledání jedenáctou kontrolu prostě nenašel.

My jsme s Romanem bojovali v H21L, ve dvanáctičlenném poli skončil Roman na 7. místě, já jsem byl 10.