4. závod HŽP a 3. závod HŽŠ - Sportovní klub Prostějov

publikováno 18.10.2010 (aktualizováno 19.10.2010)

Konečně přináším i zprávičku ze druhé sobotní akce. Článek o volejbalovém Veterán Cupu je zde.

V Plumlově proběhl dvojzávod ve formátu sprint & štafety.

Z našeho oddílu startovalo 11 závodníků (včetně dvou v kategorii HDR) a podařilo se nám také postavit 3 štafety (v DH12 s pomocí Ptení).

Dopoledne se závodilo v méně obvyklé disciplíně - v lesním sprintu. Se silným časovým tlakem, který je pro sprint typický, se někteří z nás vypořádali lépe, někteří hůře. Nejlépe dopadly žačky. Terka v kategorii D10 byla první, Klára v D12 skončila druhá. Druhé místo vybojoval také Jirka v kategorii H55. Výsledky v kategorii HDR nejsou důležité, ale Erik i Agátka se už asi naučili, že se v lese běhá a 5. a 6. místo je potěšilo. Mezi příchozími příjemně překvapila Jitka svým 5. místem. Já jsem byl se svým 12. místem v kategorii H21 také docela spokojen. Marek v kategorii H16 se svým 9. místem a Bára v kategorii D21 s 19. místem už asi tak spokojeni nebyli. Romanovi v kategorii H21 zhatil naději na dobrý výsledek špatný popis kontrol, Hanka v kategorii D45 zřejmě běžela kolem jedné z kontrol tak rychle, že ji zapomněla orazit. Kompletní oficiální výsledky jsou zde.

Po krátké pauze se odpoledne běžely zajímavě postavené štafety. Nebyl jsem sám, kdo si myslel, že má po dopoledni prostor již přečtený a některými pasážemi byl docela překvapen. Tímto závodem také končil (po velmi dlouhé době první) oblastní žebřík štafet. V žákovských kategoriích je v pravidlech možnost zapůjčení jednoho závodníka z jiného oddílu. V nejnabitější kategorii DH12 jsme tak mohli postavit štafetu Terka, Klára, Dominik Vičar (PTE). Po druhých místech v předchozích závodech a úspěšném dopoledni (Dominik vyhrál H12) měla tato štafeta velká očekávání. Terce se tentokrát nevedlo úplně podle představ, ale nakonec se podařilo vybojovat ve čtrnáctičlenném poli hezké 6. místo, což v celkovém žebříčku stačilo na 3. místo. My veteráni (Tomáš, Jirka, Roman) si letos užíváme radost z toho, že jsme se sešli v kategorii, ve které můžeme regulérně závodit a dokonce i máme šanci na solidní výsledek. Tentokrát byl nejzklamanější Jirka, který na jedné z kontrol ztratil asi 8 minut, přičemž jsme na 5. místě na vítěze ztratili 7:19 min. Ale baví nás to a pořád si budeme hýčkat naději, že se dočkáme závodu (nejlépe příští rok na Veteraniádě), který "sedne" všem. Třetí naše štafeta startovala ve složení Bára, Marek, Jitka v kategorii MIX a nakonec vůbec nedopadla špatně. Výsledky jsou zde.

« 10 / 2019 »