Originál kolekce na Zoot.cz

6. závod HŽP - KOB Konice & 7. závod HŽP - KOB Železárny Prostějov

publikováno 02.11.2010

... Růžička, Peterka & soustředění

Na konci října definitivně skončila další orienťácká sezóna. Ve sváteční čtvrtek 28. října se závodilo u Nové Dědiny a o dva dny později u Horního Štěpánova. Takže se přímo nabízelo soustředění někde poblíž - to také od středečního odpoledne probíhalo v Brodku u Konice.

Ve čtvrtek se běhalo v malých lesících, mezi nimiž bylo občas nutné přeběhnout přes pole či louku. Nejdelší tratě se dostaly i za cestu Konice-Olomouc do souvislejšího lesa. Takto popsáno to nevypadá příliš atraktivně, ale mně osobně se stavba tratí líbila, nabízelo se několik zajímavých voleb. Nás závodilo 7, Terka v D10 byla 3., Klára v D12 7., Marek v H16 také 7., já jsem byl H21L 23., Jirka v H55 byl 3., Margareta v P obsadila 4. místo, rychle běžel také Erik v HDR. Výsledky s mezičasy jsou zde.

Sobotní závod se běžel v prostoru, který je znám účastníkům letošní Ceny střední Moravy - běžela se v něm poslední etapa. Tehdy to byl strašný "běžák", tentokrát se některým zdál závod ještě primitivnější. Faktem je, že obtížnost postupů byla v H21L hodně podobná obtížnosti v D12. Náš oddíl reprezentovala pouze trojice, která se účastnila soustředění. Terka byla opět na 3. místě, Klára skončila 2. Já jsem byl po letech bohužel DISK - bota ukončila sezónu o hodinu dřív, než bylo zapotřebí. Výsledky jsou zde.

Otevřené soustředění SCM a žákovského družstva bylo svým způsobem už první akcí budoucí sezóny - viz název a program. Kromě obou závodů proběhlo v jeho rámci ještě dalších 5 tréninků - ve středu odpoledne middle spojený s mapovým přeběhem, večer pak noční sprint. Ve čtvrtek v podvečer byl další rychlý trénink - Tiomila. V pátek dopoledne běžely dvojice middle, zpestřený hledáním pokladu a odpoledne se závodilo v "olympijských" štafetách.

Soustředění se zúčastnila i skupina z Pražské oblasti, která také zvýšila konkurenci v žebříčkových závodech.

PS: Kdo nebyl, může přemýšlet nad tím, kde se vzali v záhlaví Růžička s Peterkou. (A možná, že i pro některé účastníky to bude rébus.)