1. a 2. závod HŽJ - SK Prostějov

publikováno 27.03.2011

První závodní den sezóny (sobota 26.3.) byl velmi dlouhý - ze Zlatých Hor jsme odjeli před osmou hodinou, vrátili jsme se o 12 hodin později. Pořadatelé z SK Prostějov připravili v Mostkovicích hned na úvod dvojzávod - middle a sprint.

Oba závody se běžely v příměstském lesíku a v části tratí se probíhala (obíhala) chatová osada. Terén byl divoce zvlněný - něco jako Skalka (soustředění před dvěma týdny), lesík u "ozdravky" ve Zlatých Horách nebo Otická sopka u Opavy - a navíc dost zarostlý.

Nás reprezentovalo 8 závodníků - 1x HDR, 3x žactvo, 1x dorost, 3x dospělí.

Dopoledne se (kromě nejmladších) běželo s volným pořadím kontrol (VPK) na mapě v měřítku 1:7500. Mnozí závodníci VPK zrovna nemilují - velké množství kontrol na poměrně malém prostoru a neustálá dvojí nejistota (zvolil jsem výhodné pořadí? nezapomněl jsem na některou kontrolu?). Byli tací, kteří šli k vyčítání s velkými obavami, byli i tací, kteří obavy neměli a v první chvíli se velmi divili své diskvalifikaci. Naše výsledky? Terka - D12 - 3.místo (ze 6 závodnic), Klára - D14 - 7./10, Vašek - H12 - 8./18, Marek - H16 - 2./11, Tomáš - H21 - 26./46, Pavel - H45 - 16./21, Jirka - H55 - 6./13, Erik - HDR - 6./28. Kompletní výsledky s mezičasy zde.

Odpolední sprint se běžel na mapě v měřítku 1:4000, na níž byly nádherně vykresleny všechny terénní detaily. Nám se většinou dařilo více než dopoledne. Jen Vašek neměl v čipu všechny kontroly a byl diskvalifikován. Terka - D12 - 3.místo (ze 7 závodnic), Klára - D14 - 2./10, Vašek - H12 - disk/18, Marek - H16 - 8./10, Tomáš - H21 - 17./39, Pavel - H45 - 16./21, Jirka - H55 - 2./12, Erik - HDR - 8./13. Kompletní výsledky s mezičasy zde.