3. závod HŽJ - TJ Sokol Ptení + Otevřené soustředění JPV & UOL

publikováno 04.04.2011

První dubnový víkend byl opravdu bohatý na závody. A protože se běhalo v různých časech, někteří Hanáci stihli odběhnout 3 regulérní závody (teroreticky bylo možné stihnout v rámci oblastí Hanácká, Valašská, Moravskoslezská dokonce 4 závody).

Sobota dopoledne - middle - PTE. Deset Zlatohoráků se zúčastnilo žebříčkového závodu s centrem v Lipové. Závodilo se v západní části lesa, který využívá oddíl ze Ptení, start a cíl byly u obce Seč. Ráno bylo poměrně chladno a deštivo, v průběhu dne se počasí zlepšovalo. Výsledky jsou zde - v kategoriích D12 (Terka), D14 (Klára) a D45 (Hanka) máme čtvrtá místa, premiéru v hlavní kategorii si odbyla někdejší nadějná žákyně a cca 15 let pauzírující Margareta. V mužské části výpravy byl nejlepší Jirka (3. v H55), velmi dobře zaběhl Pavel v H45, průměrné byly výsledky v H16 (Marek), H18 (Láďa) a H21 (Tomáš). Závod se nepovedl Vaškovi v kategorii H12 - nenašel všechny kontroly.

Pátek až neděle - soustředění. Centrem byla již dobře známá škola ve Ptení. Cílem soustředění byla příprava na Letní olympiádu dětí a mládeže. Protože bude na ní trochu jiné rozdělení do kategorií (starší - 14 až 15 let, mladší 12 až 13 let) než je na standartních OB závodech, část programu byla v těchto kategoriích a bude důležitá pro nominaci.

V pátek večer se začalo Mistrovstvím HO v nočním OB. Klára běžela v kategorii D14 a závod pojala jako "teambuilding" se svými konickými kamarádkami pro štafetu. Já jsem běžel s Terkou MIX a docela nás překvapila náročnost - trochu jsme i pobloudili a Terka se ani moc nedostala k mapování. Ale bylo to pěkné. Výsledky zde.

V sobotu dopoledne se běžel již zmíněný 3. závod Hanáckého žebříčku - middle v Lipové.

Po jeho skončení jsme spěchali do Kroměříže na Mistrovství VO a JmO ve sprintu. Závod byl pro ty, kteří chtějí jet na LODM jedním z nominačních a Klára jej zaběhla dobře - byla třetí. Terka taky nezklamala, byla ve své kategorii čtvrtá. Já jsem se podruhé během jednoho dne mohl krutě porovnat s aktuálním reprezentantem - dopoledne s Vojtou Králem, na sprintu s Michalem Smolou. Výsledky zde.

V neděli dopoledne proběhl poblíž Ptení mapový trénink - linie.

A na závěr jsme se přesunuli do Prostějova na tréninkový závod, opět cíleně směřovaný na LODM. Běželo se něco jako "Americké a olympijské štafety v jednom". Dvojice H a D běžela sprintovou štafetu o čtyřech úsecích - kluk 1. a 3. úsek, holka 2. a 4. úsek. Zvláště Klára neběžela moc kontaktní závod, ale přihodila se jí zajímavá rarita - po tzv. "hanbastartu" předběhla na trati svého parťáka.