Mistrovství Moravy a Slezska - klasika a štafety - ASU

publikováno 12.04.2011 (aktualizováno 13.04.2011)

... drsná sobota a úspěšná neděle.

Po roce (viz článek) opět Mistrovství Moravy a Slezska s několika paralelami. Znovu ve stejném termínu, znovu v sobotu long (současně Žebříček B), v neděli štafety (současně ČP štafet), znovu v šumperských kopcích, znovu za poměrně chladného počasí. Tentokrát ale pořádal jiný oddíl a nepršelo (a nesněžilo), zato vítr byl místy hodně silný.

Sobota

Tratě byly fyzicky opravdu hodně náročné, dokonce se daly zaslechnout hlasy, že takto postavený závod by měl být předváděn jako odstrašující příklad na školení rozhodčích. Jenže - bohužel pro nás, velkou většinu, kteří se OB nevěnujeme na 100% (ani na 70% či 80%) - je to jinak. Přesně tak má vypadat správná klasika. Ze soutěžního řádu: Způsob závodění: Fyzicky náročný, vyžadující vytrvalost a odhad závodního tempa, Terén: Fyzicky těžký terén umožňující dobré volby postupů. Takže k tomu patří i ty nepříjemné pocity, kdy se závodník pachtí 20 min. na jednom postupu a přitom na závodech se 600 lidmi potká během těch 20 minut jediného člověka. Dokonce v tom vidím (na rozdíl od jistého "klasika") určitou romantiku, ale je to fakt drsné.

V "béčkových" kategoriích jsme startovali čtyři. V D12B měla Terka úspěšnou premiéru - 3. místo. Na mapově těžké (pěkné) trati D14B se prosadily holky běhající druhým rokem v kategorii. Klára skončila na 13. místě. V H40B jsem výrazně chyboval hned na první kontrole, potom velké trápení, nakonec mě 5. místo příjemně překvapilo. V H60B Jirka po zkažené K8 nespokojen s 5. místem.

Mezi "céčkaři" Láďa na 1. místě (H18C), Roman 3. místo (H21CK), Hanka (D45C) a Erik (HDR) na 4. místě, Agátka (Jitka) na 22. místě (P3). Kompletní výsledky zde.

Neděle

Tratě byly (samozřejmě) naštěstí výrazně kratší než v sobotu, ale koridory na diváckém úseku a do cíle vypadaly hrozivě. A i v samotném lese to rozhodně nebyla žádná rovina.

Nás startovalo pět - ve třech různých štafetách tří různých klubů.

Zajímavá situace nastala v kategorii D14. S loňskou renesancí štafet přišla možnost složit žákovskou štafetu ze členů dvou různých klubů. Jedinou "čtrnáctku", Kláru, jsme tedy pro tuto sezónu "prodali" Konici. Terku jsem chtěl v týdnu před závodem upíchnout v nějaké štafetě DH12, ale nakonec nahradila chybějící závodnici Prostějovu - v kategorii D14. Holky tak neplánovaně běžely ve stejné kategori, ale proti sobě, každá za jiný klub. Obě splnily to, co se od nich čekalo a se svými štafetami uspěly. 1. místo KSU, 2. místo KON (Vlachová, K. Novotná, Müllerová), 3. místo JPV (T. Novotná, Pilcová, Soldánová).

V kategorii H140 se opět pokoušela o úspěch štafeta Novotný, Babák, Moskva. Tentokrát nám vše vyšlo téměř dokonale a s malou ztrátou za vítěznými favority z Luhačovic a velikým náskokem před třetím Prostějovem jsme doběhli na 2. místě.

Letošní Mistrovství Moravy a Slezska štafet tak pro naše závodníky bylo velice úspěšné. Kompletní výsledky jsou zde. Pěkné snímky nafotili pan Tomeček zde, a Dušan Vystavěl zde.

« 10 / 2019 »