Úvod » Orientační běh - o akcích

5. závod HŽJ (M HO middle) a 2. závod HŽŠ - TJ Zlaté Hory

publikováno 10.05.2011

Po předloňských zkušenostech (info a fotky) se zrušením závodu v říjnovém termínu jsme opět po roce pořádali na přelomu dubna a května. Tentokrát 30. dubna.

A vida, ani tento termín není ve Zlatých Horách 100% jistý. Vzhledem k tomu, že 2 týdny před závody bylo v prostoru závodu až 20 cm sněhu a v úterý po závodech nasněžilo i dole ve Zlatých Horách, počasí vyšlo až neuvěřitelně skvěle.

Centrum bylo na Mariahilfu, pro dopolední závod na middlu jsme se čtyřletým odstupem využili zejména prostor semifinále MČR na krátké trati - Příčný vrch. Prostor je to opravdu nádherný, docela jsem se obával stáří mapy, naštěstí v těchto místech vegetace příliš nebují a změny jsou minimální. Tratě jsem se (co do převýšení) snažil postavit co nejcitlivěji. Nejmladší závodníci se na vrchol vůbec nedostali, nejdelší tratě mohly pozvolna stoupat. Ostatní museli na Příčnou poměrně ostře, ale na první kontrole už měli vystaráno.

Z našeho oddílu samozřejmě startovali jen žáci. Ovšem v rekordním počtu pěti: D10C Halka 4., D12 Terka 5., D14 Klára 2., H10C Erik 8. (premiéra), H12 Vašek 5.

Odpolední štafety se běžely přímo u Mariahilfu kolem skalního útvaru s názvem Výr. Vzhledem k tomu, že šlo o součást jednodenního dvojzávodu, snažil jsem se, aby byly tratě rychlé a kontaktní. Tak aby nebyly velké rozdíly mezi závodníky a vše se dobře časově zvládlo. A mohl jsem to postavit ještě kratší. Nevyhli jsme se několika pořadatelským chybám, ale i díky nádhernému prostředí závodu (a určitě hodně rychlé jízdě na trase Mariahilf - Ondřejovice a zpět) nám bylo vše odpuštěno.

Náš oddíl měl v závodě 3 závodníky. Klára letos běhá štafety s Konicí - holky (Vlachová, Novotná, Müllerová) s přehledem vyhrály. V tradičně nejnabitější kategorii DH12 naši dvojici Terka, Vašek posílil Viktor Janečka. I této štafetě se závod vydařil - doběhla na 4. místě.

Jak jsem psal na začátku, na počasí bychom si asi neměli stěžovat, ale přece jen - ten liják (hlavně jeho předzvěst, která všechny rychle vyhnala) mohl přijít o půl hodiny později. 

Atmosféru závodu dobře ilustrují fotky.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz