6. závod HŽJ, 3. závod HŽŠ - KSU & Jarní soustředění žactva

publikováno 12.05.2011

Víkend 6.-8.5. jsme trávili v okolí Svojanova (toho u Maletína , tam kde se těžil Maletínský pískovec). Již tradiční tříčlennou skupinku T., K., T. Novotní doplnil Vašek Siatka.

V pátek podvečer (mimochodem nádherný) jsme stihli úvodní trénink - holky už dorůstají do map bez cest. Po večeři ještě tradičně následovaly mapové hry a pak už se šlo vlastně spát - protože bylo stále jasno, tak do mrazu.

Na sobotní závody přijeli další Zlatohoráci, někteří jen ma middle, Jirka s Romanem samozřejmě zůstali na štafety.

První část dopoledního middlu se běžela "na vršku" v docela běhatelném a nezáludném prostředí, závěr mezi lomy a trny asi k middlu patří, ale většina závodníků by přivítala, kdyby byl kratší. Výsledky jsou zde, Terka 4., Klára 5., Hanka 3., Vašek 13., Marek 4., Láďa 6., Tomáš 12., Roman 21., Jirka 6., Agátka 2., Erik 6, Roman P. 2. Na www.obpostupy.cz si můžete zakreslit své postupy.

Odpolední štafety se z většiny běžely v typicky middlovém prostoru bývalých pískovcových lomů. Vlastně to vůbec není špatný terén pro štafety, ale podle mého názoru by oblastní štafety ve stávajícím formátu chtěly něco jiného. Jednak je "oblasťák" do jisté míry vlastně náborový závod zejména pro děti, přičemž kluby své štafety (i při spolupráci) skládají mnohdy velmi komplikovaně napříč kategoriemi. Takže trať DH12 by měla být dobře zvládnutelná pro "desítky" a "čtrnáctkové" tratě pro "dvanáctky". A navíc jde o druhý závod dne s blížícím se večerem. Čili myslím, že by oblastní závod štafet měl být hlavně rychlý, dynamický, spíše snadnější a hodně kontaktní. Z tohoto pohledu se hlavně kategorie D14 a H14 moc nepovedly - v D14 vítězky přes 2 hodiny, polovina štafet z "hanbastartu", 3. UOL doběhlo prakticky přímo z lesa na stupně vítězů. Rozhodně však nechci nijak napadat pořádající klub, tento formát je pořád vlastně nový, musí se zkušenostmi doladit a hlavně je dobře, že jsou pořadatelé, kteří jsou ochotni jít do pořádání štafet. Od nás běželo 6 lidí. Veteránská štafeta (Tomáš, Jirka, Roman) bohužel přišla o naděje na lepší umístění hned na prvním úseku - mířili jsme výš než na 5. místo. V žactvu běhá letos Klára stabilně v D14 za Konici, jejich štafeta (Vlachová, Novotná, Müllerová) podruhé vyhrála. Do DH12 jsme hlásili Terku s Vaškem, ale nesehnali jsme k nim třetího. Oba tak posílili Olomouc. Vašek v DH12 skončil se svou štafetou (Šimek, Hálková, Siatka) na 6. místě. Terka opět běžela se staršími, tedy v D14. Jejich štafeta Hálková, Vrobelová, Novotná si v závodě osamělých běžkyň doběhla pro 3. místo. Kompletní výsledky jsou zde.

Pěkné fotky z obou závodů nafotili pořadatelé - zde.

Účastníci soustředění ještě večer absolvovali Superpíchače.

Na nedělní dopoledne byly naplánovány štafety, tratě byly opět časově trochu delší, takže se raději běželo formou One Man Relay - všichni závodníci odstartovali současně a běželi každý sám za sebe.

S odpoledním tréninkem byl do orienťácké terminologie zaveden nový pojem - Sprintík. Trať v lomech délkově odpovídala sprintu, ale běhalo se nad 10 min/km, téměř všichni měli časy nad půl hodiny.

Důležitou součástí náročného soustředění byla nominace na Letní olympiádu dětí a mládeže - Klára se nominovala.

« 03 / 2019 »
1819202122 23 24