Originál kolekce na Zoot.cz

2. a 3. závod žebříčku B - Přátelé orientačního běhu Opava

publikováno 19.05.2011

O víkendu 14.-15.5. se u Hradce nad Moravicí běžely první velké závody sezóny - 1. a 2. závod "áček" a 2. a 3. závod moravských "béček".

Oba závody absolvovala "soutěžní skupina" Klára, Terka, Jirka, Tomáš, v sobotu navíc běželi Pavlíci.

Na závody jsem byl hodně zvědavý, v okolí Hradce n. Mor. jsem běhával v době před 20-30 lety a podle současných definic mi tamější terény nepřipadaly ideální ani pro long ani pro middle, byl jsem zvědav, jak pořadatelé prostor využijí. A dost se mi to líbilo - dva závody se stejným místem startu i cíle a naprosto odlišné.

Psychické přípravě na sobotní závod hodně pomohl rozhovor se stavitelem. A stavba tratí byla opravdu svým způsobem extrémní - např. v kategorii H40B bylo na trati o délce 9,9km pouhých 9 kontrol. V cíli (startoval jsem brzo, tak jsem byl tázán na trať)  jsem docela bodoval s větou "již cestou na jedničku jsem s chutí využil jedné ze tří občerstvovaček". Fyzicky to bylo drsné, mapově jakoby snadné, ale je hezké pozorovat na www.obpostupy.cz,, jak neuvěřitelně se liší postupy jednotlivých závodníků. Ne všem se to líbilo, ale podle mě se stavitel opravdu přesně trefil do stávající definice klasiky. Výsledky jsou zde, Terka 7. místo, Klára 17. místo, Hanka 4. místo, Tomáš 6. místo, Jirka 3. místo.

K pocitu, že nedělní závod je úplně jiný, bohužel přispěla také prudká změna počasí. Typicky middlové česání hustníků tak probíhalo ve vydatném dešti a vyběhané cestičky se ve svazích měnily spíše na bobové dráhy. Koho neuspokojil sobotní test fyzičky a voleb postupů, ten mohl být potěšen nedělním testem držení směru a dohledávek. Výsledky jsou zde, Terka 8. místo, Klára 16. místo, Tomáš 5. místo, Jirka 5. místo.

A jak si po třech závodech stojíme v B žebříčku? D12B - 7. Terka,  D14B - 13. Klára, H40B - 4. Tomáš, H60B - 2. Jirka.