Originál kolekce na Zoot.cz

6. závod ŽB - MOV, 7. závod ŽB - HAV

publikováno 21.06.2011 (aktualizováno 22.06.2011)

Moravský žebříček B má za sebou již 7 závodů z celkového počtu 10. Šestý a sedmý závod se běžel v Beskydech na Samčance (Staré Hamry). Dal se očekávat poměrně velký počet závodníků - pořadatelům se podařilo zařadit závody i do Euroregionalnej Ligi Miedzynarodowej Mistrzostwa Śląska a Slovenského rebríčku. Z tohoto pohledu asi očekávání nebyla naplněna.

Sobotní long připravili pořadatelé z SK OB Ostrava. Tratě byly postaveny pěkně, hodně údivu však vzbudil neobvyklý a pravidly nepovolený krok. Například kategorie D21B startovala v rozmezí 00 - 125 a kategorie H40B, která měla naprosto totožnou trať, startovala v rozmezí 83 - 163. Velmi podivné, ale obešlo se to bez protestu.

My jsme do závodu vyslali 7 závodníků a výsledkově to bylo tentokrát slabší. D12B Terka 7. místo, D14B Klára 17. místo, D50B Hanka 7. místo, H40B Tomáš 8. místo, H12C Vašek 12. místo, H16C Marek 2. místo, HDR Erik 5. místo. Výsledky zde.

Nedělní middle pořádal SK OB Havířov. Shodný se sobotou byl pouze doběh potokem a po louce. Závodní prostor byl v prudkém svahu jižně od prostoru sobotního závodu. A tratě v něm byly nataženy docela citlivě.

Neběželi Pavlíci, my ostatní jsme si výsledkově vesměs polepšili. D12B Terka 4. místo, D14B Klára 15. místo, H12B Vašek 5. místo, H40B Tomáš 5. místo, HDR Erik 10. místo. Výsledky zde.