8. závod ŽB (a 10. závod HŽJ) - JPV & UOL

publikováno 30.06.2011

Tak nám v sobotu 25.6. skončila jarní sezóna.

Hanáci z Prostějova a Olomouce pořádali middle v Čechách pod Kosířem - ráno závod v rámci Olympiády dětí a mládeže, odpoledne žebříčkový závod.

Kromě Kláry, která běžela ráno (viz jiné články) se závodu zúčastnilo celkem 13 Zlatohoráků či "Zlatohoráků". V béčkových kategoriích jsme startovali 4 (Terka, Hanka, Tomáš, Jirka). V céčkových také 4 (Margareta, Vašek, Marek, Zdeněk). Erik běžel HDR a příchozí běžely Silva, Hela a s Bárou Kanaďanka Zuzka. Naše výsledky jsou zde

Jinak velmi pěkný závod působil počtem účastníků spíše jako oblasťák - zúčastnilo se méně než 400 závodníků.

Tratě byly opět trochu nestandardní, prakticky mix dvou disciplín, ale mi se to líbilo. Zatímco ve Zlíně nám pořadatelé longu dali nejříve čtyřicetiminutový middle a pak teprve skoro hodinový long, v Čechách pod Kosířem byly 2/3 trati middlové a závěr byl typický parkový sprint. Zvláštní bylo také to, že hodně kategorií mělo stejné tratě. Já jsem měl trať stejnou nejen s dalšími dvěma veteránskými kategoriemi a dvěma dorosteneckými, ale i s olympijskou kategorií HS. A porovnání výsledků je velmi zajímavé.

Snímky naší tradiční fotografky jsou zde.