M ČR sprint, 9. a 10. závod ŽB - KON

publikováno 10.09.2011

Hned na začátku září přišel jeden z vrcholů podzimní sezóny - záverečné závody žebříčku B. A protože bylo k nim "přilepeno" Mistrovství ČR ve sprintu, zúčastnili jsme se také tohoto závodu.

Pátek 2. září - Sprintové mistrovství se běželo v Boskovicích, start byl v zámeckém parku, cíl v letním kině, trať centrem města byla moc pěkná. V nemistrovské kategorii D14C startovaly Klára s Terkou. Klára běžela rychleji (na 4. kontrole byla na 1. místě), ale víc chybovala, Terka běžela sice pomaleji, ale skoro bez chyb, takže se na 10. a 11. kontrole dostala před Kláru. Hezky je tento vývoj vidět na www.obpostupy.cz. Nakonec holky ve třináctičlenném poli skončily na 7. a 8. místě. Na veteraniádu jsme se přihlásili tři. V kategorii D50 přihlášená Hanka neběžela, místo ní si to mimo soutěž zkusila Jitka. Jirka v kategorii H60 si potvrdil svoje přesvědčení, že sprinty neumí běhat a skončil na 14. místě. Já jsem se v kategorii H40 dvakrát nachytal na opačnou stranu plotu či zdi a nakonec jsem těsně vybojoval 6. místo. Nejsilněji si závod prožil Erik, který měl v kategorii P původně běžet s doprovodem. Nakonec běžel sám, s tratí statečně bojoval, kontroly nacházel, ztratil se na 9. kontrole. Tam jej našel děda, "vrátil zpět do mapy" a Erikovi se tak (s malinkou dopomocí) podařilo závod úspěšně absolvovat. Kompletní výsledky jsou zde.

Sobota 3. září - Závod na klasické trati byl ve velmi teplém počasí hodně těžký. Terce (D12B) ani Kláře (D14B) se závod moc nepovedl, obě holky byly svými výsledky zklamány. Hanka v kategorii D50B zaběhla tak, jak jí zdravotní stav dovolil - 5. místo. Já jsem v kategorii H40B volil extrémní obíhačky (viz www.obpostupy.cz) a nebyla to špatná volba. Výrazně jsem ztratil na 2 borce, na které prakticky nemám, ostatní jsem naopak výrazně porazil. Bohužel jsem si totálně rozbil paty a nemohl jsem běžet v neděli. Jirkovi (H60B) se moc nedařilo - 7. místo - přesto to v lese bylo výrazně lepší než na sprintu. Posledním naším startujícím byl Erik s doprovodem v kategorii HDR. Mapoval sám, docela solidně běžel, takže pro něj povedený závod. Kompletní výsledky jsou zde.

Neděle 4. září - Závod na krátké trati se (opět za velmi teplého počasí) běžel především v zarostlém kamenitém svahu, takže nic snadného. Terka s Klárou opět zaběhly podobné závody, nedělní závod se jim podařil lépe než sobotní. Hanka si také polepšila, doběhla na 3. místě. Jirka skončil na 8. místě. Erik opět sbíral zkušenosti v HDR, příští rok už to v "desítkách" půjde. Kompletní výsledky zde.

Celkové hodnocení Žebříčku B - Morava za rok 2011 - výsledky zde

Kategorie D12 je taková přípravná, nevybíhají se v ní soutěžní licence. Terka využila této možnosti setkávání, seznamování a soupeření se závodnicemi z Brněnské, Valašské a Slezské oblasti. V poli 10 hodnocených závodnic obsadila 8. místo, ale výkonnostě příliš nezaostávala v pěti bodovaných závodech získala průměrně 86 bodů.

Klára v kategorii D14 byla svým 16. místem mezi 20 závodnicemi trochu zklamaná, ale nad čáru B licence se vešla. Těm nejlepším (až o rok a třičtvrtě starším) nestačila ani mapově ani fyzicky, ale příští rok by to mělo být výrazně lepší.

Hanka běhala v kategorii D50. Zdravotní problémy jí téměř nedovolují běhat, ale i tak se v pětičlenném poli dostala na 3. místo.

V kategorii H40 závodil Tomáš. Před sezónou jsem si říkal, že bych snad mohl vybojovat umístění za dvěma největšími favority. Dařilo se a díky tomu, že Máťa absolvoval málo závodů, na mě nakonec "vyšlo" 2. místo.

Jirka v kategorii H60 také běhal dobře, získával stabilně kolem 95 bodů, v nabité kategorii z toho bylo celkové 4. místo.

« 05 / 2019 »
2021222324 2526