2. závod HŽP - SOP

publikováno 14.09.2011 (aktualizováno 06.07.2012)

Podzimní oblastní žebříček pokračoval 10.9. tříoblastním závodem (Slezská, Hanácká, Valašská) v Raduni. Závod připravil Slezan Opava.

A bylo to docela zvláštní. Zvláštní porostem, či spíše podrostem. Velká část se běžela v souvislém ostružiní, naštěstí trochu slehlém - asi tak do výše kolen dospělého člověka. Moc zábavné to nebylo, navíc pořadatelé tušili, že závodníci spokojeni nebudou a nechtěli jim to ztěžovat dohledávkami mezi trny. Takže se několik postupů běželo (klopýtalo) ostružinovým polem od lampionu k lampionu, které svítily na desítky metrů. U mě tato poměrně nudná činnost docela probouzela fantazii. Nejdříve mě napadlo, že by se mapa neměla jmenovat Raduňka, ale Podrost. Potom, že uspět může ten, kdo uběhne 10 km ve skippingu. A nakonec mi mapa začala připomínat klasický pruhovaný dres Bohemky. Ale nakonec jsme podrost opustili, počasí bylo pěkné, tak se vše v dobré obrátilo.

Nás závodilo deset. Nejvíce se dařilo Terce. V tentokrát velmi dobře obsazené (16 závodnic) kategorii D12 byla třetí. Naopak se nedařilo Kláře, v kategorii D14 skončila na 12. místě. Margareta v D21 byla 13., Hanka v D45 6. V kategorii H12 startoval Vašek, závod se mu nepovedl, byl 33. Marek v H16 skončil na 4. místě. Já jsem byl v H21 na 10. místě. V nežebříčkových kategoriích jsme měli tři zástupce. V HDR startoval Erik, s boreliózou šel pěšky. Mezi příchozími svedli na trati P3 těsný souboj Silva a Radim Siatkovi. Výsledky s mezičasy jsou zde.

Podzimní Hanácký žebříček zatím nic moc neukazuje, při prvním závodě mnozí startovali v béčkových kategoriích, do Raduně na druhý závod dost Hanáků nepřijelo.