M ČR štafet a klubů (oblastních výběrů žactva)

publikováno 17.10.2011

Poslední mistrovský víkend letos ve dnech 8. a 9. října pořádal poblíž Mohelnice (hájenka Střítež) Klub vytrvalostních sportů Šumperk. Jelikož se v tomto období neustále prodíráme podrostem, závody byly v překvapivě pěkném a průběžném lese. Mapa byla velmi dobrá, tratě pěkně postavené, nepovedlo se jenom počasí. To však pořadatel (naštěstí) nemůže ovlivnit, byl dost studený Apríl.

Sobota (štafety) - Pro žáky to byl relativní klid před bouří. Tradičně šlo o nasátí atmosféry a seznámení s mapou, v ojedinělých případech o upřesnění nominace. Klára předvedla jeden z lepších výkonů, Terka jeden z horších a definitivně se zařadila do "céčka". Opět se však ukázalo (a v neděli potvrdilo), že v žákovských kategoriích je zodpovědná nominace téměř nemožná - výkony jsou velmi nevyrovnané. Ale k žactvu to patří a asi to tak má být.

Naše veteránská "nejrychlejší volejbalová štafeta" měla svůj vrchol sezóny, proto se  v popisu závodu trochu "vyřádím". Přihrávka - Tomáš: V první fázi trochu problém s výběrem místa, pak však dobré provedení, se kterým nahrávač vůbec neměl problém. Přeloženo: Po chybě na K1 v další fázi posun kupředu, předávka na 9. místě. Nahrávka - Jirka: Žádná riskantní "střelba", ale velice precizně provedená standardní nahrávka na kůl. Přeloženo: Asi by nás s Romanem štvalo, kdyby Jirka běhal rychleji než my smiley. Zaběhl velmi dobře, předával na 21. místě, cca minutu za 13. místem. Smeč - Roman: Sice žádná spektakulární bomba, která trhá parkety, ale velmi jistý úder přesně do rohu hřiště - bod pro nás. Přeloženo: Malinko zadržený výkon na jistotu, který štafetě zajistil 15. místo mezi 37 štafetami. Celkově  v konkurenci velkých oddílů s bývalými eliťáky pěkný výsledek - maximální spokojenost. Výsledky zde.

Neděle (družstva) - Pro žactvo vrchol sezóny. Ve srovnání s předchozími dvěma lety posun kupředu. "Áčko" bylo do posledního úseku v kontaktu s první šestkou, ztráta na nejlepší byla menší než úsek, nakonec 8. místo. "Béčko" s "céčkem" po celý závod svádělo vzájemný souboj okolo dvacátého místa, nakonec "béčko" na 17. místě, "céčko" na 18. místě. Vzhledem k tomu, že ročníky 98 a 00 jsou na tom docela dobře, příští rok by "áčko" mohlo být ještě lepší. Terka tentokrát zaběhla výborně, Klára hůř než by sama chtěla.

Veteráni poprvé v historii sestavili družstvo - v kategorii DH225. Tuto skutečnost jsme si náležitě užívali a před závodem jsme neměli žádné výsledkové ambice. Tým ve složení Tomáš, Jitka M., Jirka, Hanka, Roman se od začátku až do konce pohyboval ve třetí desítce. Samozřejmě nás každého mrzely menší či větší chyby (asi nejvíce mohla být překvapivě se svým výkonem spokojena Jitka), ale hlavně že jsme úspěšně doběhli, ostudu jsme neudělali (na "hanbastart" jsme měli asi hodinovou rezervu). A konečné 25. místo mezi 40 týmy je docela příjemné. Výsledky zde.

Na stránkách závodu jsou mj. odkazy na Lenonovy fotogalerie.

« 01 / 2019 »
Nejlevnější povinné ručení