Úvod » Volejbal - o akcích

Společné soustředění Paczków - Zlaté Hory - Vidnava

publikováno 27.11.2011

Druhé a poslední soustředění v rámci přeshraničního projektu se uskutečnilo ve dnech 10. - 14. listopadu 2011 v Paczkově.

Takže nejdříve "suchá", ale důležitá fakta. Soustředění bylo součástí projektu "Česko-polské tréninky volejbalu a kopané". O projektu si můžete přečíst zde. Podstatné je, že projekt  je většinově financován Evropskou unií v rámci Programu Operacyjnego Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013" "PRZEKRACZAMY GRANICE". Žadatelem o tento grant a hlavním organizátorem projektu je Gminne Centrum Sportu i Rekreacji Paczków, konkrétně jeho vedoucí Radek Napieracz. Projekt probíhá od září 2010 do února 2012 a prakticky souběžně s dívčí volejbalovou skupinou Paczków - Zlaté Hory by měla trénovat také chlapecká fotbalová skupina Paczków - Vidnava, viz harmonogram. Ve Vidnavě se však momentálně kopané vůbec nedaří, není zájem ze strany kluků a fotbalový program projektu je naplňován velmi obtížně. První soustředění velmi úspěšně proběhlo na konci února ve Zlatých Horách, druhé se mělo podle původního plánu uskutečnit v období letních prázdnin. Účastníky by však v tomto období bylo téměř nemožné shromáždit ve stejném čase na stejné místo a proto byl nakonec zvolen listopadový termín.

Jaké bylo podzimní soustředění? V každém případě zdařilé. Ve srovnání s tím prvním bylo spíše společenské a poznávací než pracovní, ale i na tréninky došlo :-). Z naší strany se také docela významně pozměnila sestava - pět děvčat již školu opustilo a Terka Hlaváčková jela do Ketrzyna, takže  účast na soustředění si zopakovalo pět a půl děvčat ;-) (vzhledem k tomu, že se Mája v únoru zapojila napůl, tak to sedí).

Začínalo se ve čtvrtek odpoledne a to hned tréninkem. Po krátkém cvičení na přihrávku a útok se hrál hlavně sparing, při němž se vyjasnila sestava pro nadcházející turnaj. Po tréninku jsme jeli na večeři (obědy a večeře byly zajištěny ve jídelně v objektu místní nemocnice). A pak už byl čas na ubytování v hotýlku Kotwica.

V pátek (státní svátek - Dzień Niepodległości) od rána až do pozdního odpoledne probíhal velice kvalitně obsazený turnaj. V osmičlenném poli byla 3 družstva z Dolnośląskiego województwa (Trzebnica, Kłodzko, Strzelin), kde již běží soutěž kadetek, 4 družstva z Opolskiego województwa (2x Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Paczków - pro ně to byl poslední test před zahájením ligy) a družstvo pod hlavičkou ZŠ Zlaté Hory. Výkonnostní rozdíl mezi polskými týmy a našim nově budovaným družstvem byl obrovský, proto jsme sestavili kombinované družstvo s Paczkowem (5 našich holek, 5 z Paczkowa, vždy hrály 3 Češky a 3 Polky). Turnaj vyhrál Kluczbork, Paczków skončil na 7.místě, kombinované družstvo s názvem ZŠ Zlaté Hory na 8. místě (hrály Nikča H., Terka H., Melča K., Mája K., Klára N.). Ostatní holky jen nasávaly atmosféru a odbíjely ve volných prostorech. Když se však večer neplánovaně uvolnila hala a mohli jsme si zahrát, byl jsem překvapen - pod dojmem turnaje se děvčata pohybovala snad 5x více než obvykle.

Sobotu jsme strávili bez kontaktu s míčem, ale určitě jsme se nenudili. Před obědem jsme navštívili Nysu, po prohlídce katedrály a procházce městem jsme byli v bazénu. Po obědě se děvčata seznámila s tím, jak to vypadá v komerčních fitcentrech. S malými zátěžemi jsme absolvovali "kolečko" na různých posilovacích strojích, jednoznačně nejvíce zaujaly rotopedy, běhací pásy a podobná hejblata. Nebyl jsem sám s tričkem propoceným do poslední nitky. Z fitka jsme uháněli do haly na zápas místních třetiligových mužů. A večer proběhla nezbytná diskotéka.

V neděli dopoledne jsme byli společně s fotbalisty na výletě ve Złotym Stoku. Procházka zpřístupněnou částí dolu byla zajímavá, atrakce a suvenýry přímo spojené s těžbou zlata také. Ale přece jen zlatým hřebem nebylo zlato, nýbrž lanové centrum - největší v Polsku. A všechny holky, které zdolávaly překážky, se odhodlaly i k Tarzanovu skoku. Odpoledne jsme ještě stihli jeden trénink a přímo z něj jsme spěchali přes hranice na bowling. (Na soustředění u nás jsme hráli bowling za hranicemi - v Głuchołazech, na soustředění v Paczkově taky za hranicemi - v Javorníku.) A aspoň ted bowling nám šel lépe než našim hostitelům.

V pondělí se ještě stihla návštěva místního plynárenského muzea a poslední trénink. Po slavnostním zakončení a předání památečních plaket (takhle utracené peníze má EU nejraději) už následoval jen oběd a odjezd domů.

Z naší strany se soustředění zúčastnila tato děvčata: Nikča HlobílkováTerka HlobílkováMelča KosteasováMája KučerováTereza MatyščákováKlára NovotnáTerka NovotnáPetra PačanováLucka PichováTerka SivokováLucka Uhrová. Naše trenérská dvojice Tomáš NovotnýJirka Babák měla ještě i jiné povinnosti, ale téměř polovinu soustředění jsme absolvovali společně a jinak byl vždy přítomen jeden z nás. S dopravou na soustředění a zpět nám výrazně pomohl pan Antonín Hlobílek. Děkujeme.

Organizaci soustředění s programem pro dvě různé skupiny měl na starost Radek Napieracz, volejbalové tréninky vedla Gosia Gaweł.

« 12 / 2018 »
Nejlevnější povinné ručení