Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Volejbal - o akcích

Dva volejbalové dny ve Strzelině

publikováno 29.01.2012 (aktualizováno 06.07.2012)

V průběhu zimních prázdnin nám přišlo ze Strzelina pozvání na sérii volejbalových turnajů v závěru ledna. Ve středu 25.1. se měl hrát minivolejbalový turnaj dvojic r. 1998, ve čtvrtek 26.1. a v pátek 27.1. dvoudenní turnaj r. 1997, v pátek 27.1. a v sobotu 28.1. dvoudenní turnaj r. 1995 - zde. Letos opět nehrajeme (myslím školní holky) žádnou soutěž (např. krnovský Méďa Cup už zřejmě definitivně zmizel v propadlišti dějin), takže jsme vděčni za každou možnost konfrontace. Děvčatům by určitě prospěl i minivolejbal, ale o uvolnění ze školy na 3 dny jsem si ani netroufl žádat a šestkový turnaj je pro nás určitě přínosnější.

Takže jsme tedy na dva dny vyrazili na návštěvu naší partnerské školy Gimnazjum nr 2 Strzelin a na sběr herních zkušeností. Na místě se ukázalo, že bude leccos trochu jinak, než bylo naplánováno, ale nakonec to vůbec nebylo ku škodě věci. Od úterka jsem již věděl, že na námi vybraný turnaj se přihlásilo 8 týmů. Na místě jsme se pak dověděli, že si zainteresovaní trenéři během týdne vytelefonovali zkrácení turnaje na jednodenní. No a na pátek měl pořadatel pro nás lehce nastíněn nějaký odpovídající herní program (hra s polskými kadetkami by nás asi psychicky zlomila) - kupodivu se to docela dobře podařilo.

Co jsme tedy vlastně ve Strzelině zažili?

Čtvrtečního turnaje "devadesátsedmiček" se nakonec zúčastnilo 7 družstev: MMKS Kędzierzyn-Koźle, MOS Wrocław, MGLKS Oława, UKS Tygrysy Strzelin AMKS "Rokita" Brzeg DolnyUKS Tygrysy Strzelin B a naše družstvo ZŠ Zlaté Hory. Konkurence tedy více než kvalitní. Všechno to byly nejlepší týmy z daných měst, Kędzierzyn je jedno z nejvolejbalovějších měst na světě, Wrocław má více než 600 000 obyvatel. První čtyři jmenované týmy byly vynikající, malinko na ně ztrácel Brzeg, nám bylo výkonnostně nejbližší "béčko" Strzelina. A s ním jsme prohráli 11:25, 17:25. Celý (v horních patrech nesmírně vyrovnaný) turnaj vyhrálo "áčko" Strzelina, v semifinále odvrátilo několik mečbolů Oławy, ve finále jeden mečbol Kędzierzyna.

Po turnaji jsme si nachystali (a samozřejmě i snědli) večeři a před spaním jsme ještě vyrazili na procházku městem. Podívali jsme se i do nového bazénu.

V pátek ráno jsme sbalili spacáky a žíněnky a po snídani jsme ještě stihli rychloturnaj dvojic. V době, kdy přijížděla družstva na turnaj kadetek, hrálo na zmenšených hřištích devět polsko-českých dvojic. Vyhrály Terka Hlav. & Karolina, na 2. místě byly Melča & Marta, na 3. místě Terka Nov. & Justyna.

Následující turnaj kadetek byl naštěstí pro nás rozdělen do dvou výkonnostních skupin. V první hrála družstva MOS Wrocław, NTSK Nysa, SMS Olimp Oborniki Śląskie AUKS Tygrysy Strzelin AUKS Tygrysy Strzelin B. V naší slabší skupině hrály 3 týmy, kromě nás  SMS Olimp Oborniki Śląskie BUKS Tygrysy Strzelin C. Povzbudivý pro nás byl hlavně zápas s Obornikami, snad poprvé jsem narazil na polský tým, který neměl vše perfektně nadrilováno a dělal úplně stejné chyby jako my. Jediný rozdíl byl v tom, že Polky byly o cca 2 roky starší. V jednom setu naše holky uhrály 21 bodů, ve druhém 22.

Během dvou dnů jsme sice nic nevyhráli, občas jsme i dostali "nakládačku", ale akce byla zdařilá (dobře se o nás staral Zdzisław Maceluch), myslím, že i docela motivační do budoucna a několikrát jsem již byl dotazován na turnaje "O zlaté trenýrky" a "O putovní sako". Zúčastnily se Terka Sivoková, Terka Hlaváčková, Mája Kučerová, Terka Hlobílková, Terka Matyščáková, Melča Kosteasová, Lucka Pichová, Klára Novotná, Terka Novotná. Dokonce jsme měli obsazenu i funkci statistika :-), tohoto úkolu se dobře zhostil Jirka Babák.