1. závod HŽJ - JPV & soustředění

publikováno 26.03.2012

V sobotu byla v Hanácké oblasti oficiálně zahájena nová sezóna. Závodníci z jiných oddílů už letos byli na závodech Zimní ligy, na úvodním otevřeném soustředění (my jsme tou dobou ještě lyžovali), někteří byli před týdnem na Jarním poháru v Hradci Králové.

My z "dalekého severu" jsme zahájili až prvními oblasťáky. A začalo se pěkně zostra.

Kromě 1. HŽJ se běželo i Mistrovství Moravy a Slezska na dlouhé trati. Samozřejmě jsem si to musel alespoň v "pětatřicítkách" vyzkoušet - moje chyba. Na trati jsem si vzpomněl na nejmladšího Hrušínského ve filmu Vesničko má středisková - závod mi nemilosrdně nastavil zrcadlo.

Terka zahájila sezónu 2. místem, Klára byla 4., Silva (poprvé D35) byla 17., Hanka 9. V kategorii příchozích běžela Jitka. A kluci? Erik byl 9., Vašek 11., Marek 2., Tomáš 10., Jirka 3. Oficiální výsledky všech kategorií jsou zde.

A abychom toho pro začátek neměli málo, všichni 4 žáci se Silvou zůstali na soustředění (Klára poprvé absolvovala kombotech a moc se jí líbil), s Jirkou jsme se zúčastnili školení trenérů. A to taky stálo za to - člověk to všechno tak nějak zná, ale vždycky se dozví pár nových vychytávek, vymění si nějaké zkušenosti a ještě se seznámí se zajímavými lidmi. (Ten radiový OB snad nakonec ještě někdy vyzkouším.)