Originál kolekce na Zoot.cz

1. závod ŽB a 2. závod ČPŠ - BBM, PBM

publikováno 18.04.2012

Na první "béčkový" víkend (14.-15.4.) vyrazila zmenšená sestava - Novotní, Jirka Babák, na štafety přijel Roman Moskva. Centrum bylo v obci Říčky v blízkosti D1. Prostor závodu byl popsán takto: ve východní části les vysočinského typu, v západní části typicky středoevropský terén, místy se ztíženou průchodností. Já jsem na Vysočině toho moc nenaběhal, z mého pohledu byl ve východní a jižní části čistý les, v severozápadní části (v blízkosti centra) bylo hodně zeleno.

Stavba tratí sobotního longu se mi hodně líbila, naše výsledky až tak skvělé nebyly. Terka v D12C zaběhla celkem solidně a skončila na 10. místě. Klára v D14B hodně chybovala, závod se jí vůbec nevydařil a obsadila 19. místo. Erik nasbíral další zkušenosti v H10C, vypořádal se i s tím, že mu tři kontroly nebraly čip a do cíle přiběhl s lístečky z těchto kontrol na 11. místě. Tomáš v H40B se dvěma zmatečnými odběhy od kontrol a slabší fyzičkou 5. místo. Jirka v H60B spokojen se svým výkonem s nevelkou ztrátou také na 5. místě. Doprovázející Jitka svedla další úspěšný souboj s tratí kategorie příchozích. Výsledky s mezičasy jsou zde. S výsledky měli pořadatelé v sobotu velké problémy, zřejmě při přenosu dat někam jinam, se jim ztratily výsledky první (možná) poloviny závodníků. Někteří si vyčetli čip znovu, někteří už byli pryč, někteří ještě přítomní si z různých důvodů opakované vyčtení neprovedli. Takže slavnostně (i když moc ne) se vyhlašovaly výsledky spíše předběžné a neoficiální. Po závodech však pořadatelé vyčetli výsledky z krabiček a oficiální výsledky tak byly naprosto v pořádku - pořadatelé kritickou situaci úspěšně zvládli.

Nedělní štafety se běžely prakticky celé v zeleném, nic moc příjemného to hlavně pro nás vyšší nebylo, ale pobavila mě odposlechnutá hláška "bylo to jako mezi kartáči v automobilové myčce". Holky běžely posílené o Janu Křečkovou. "Dvanáctka" Terka závod, který byl pro ni dost těžký, solidně ustála, Klára s Janou zaběhly taky docela slušně. Celkově 4. místo (v Hanácké oblasti 2. místo). Po celý závod za JPV a před (nakonec diskvalifikovaným) KSU. Veteráni si opět užili (tentokrát neúspěšné) zápolení v kategorii H140. Po loňském 2. místě jsme byli opět druzí, jenže tentokrát od konce. Tomáš na prvním úseku nestačil čelu. Když jsem si v polovině trati říkal, že naštěstí je to aspoň bez chyb, hned jsem vystřihl jednu žákovskou. Jirkovi na druhém úseku se vedlo ještě hůře, jednu z kontrol dohledával 15 minut, takže Roman nečekaně před svým startem pozoroval finiš prvních tří štafet. A ani on v prakticky bezkontaktním závodě nebyl se svým výkonem moc spokojen. Tak zase příště. Výsledky štafet zde.