Haná Orienteering Festival 2012 ...

publikováno 09.05.2012

... aneb ultradlouhý víkend ve Zlatých Horách.

Na počátku května se dal strávit až týden orientačního běhu na Bohemě a v okolí. O víkendu 4. - 6. 5. pořádal klub Haná Orienteering (OOL) tříetapové závody. A protože následující úterý byl státní svátek a v Polsku dokonce předcházel týden se dvěma státními svátky (út 1.5. a čt 3.5.) víkend byl řádně "obalen" dalšími aktivitami.

Středa 2.5. odpoledne - mapový trénink připravený pro 3 skupiny z Polska (Warszawa, Poznań a Iwiny, poslední jmenovaní přijeli nezávisle dokonce už v úterý).

Čtvrtek 3.5. dopoledne a odpoledne - další dva mapové tréninky pro skupiny z Polska, ten odpolední s bonusem - přívalovým deštěm.

Pátek 4.5. dopoledne - další trénink. Odpoledne - 1. etapa závodu. Běželo se v lázeňském parku a přilehlé části lesa v Głuchołazech. Celkem běžel 391 závodník. Podílel jsem se na stavbě tratí, nejvíce času závodníci strávili v lese, největší hustota kontrol byla v parku. Tam se také v únavě před cílem hodně chybovalo a bylo i poměrně dost diskvalifikací. Zlaté Hory reprezentovalo 5 závodníků - Terka 6. místo, Klára 15. místo, Erik DISK, Marek 13. místo, Jirka 6. místo. Výsledky, fotky.

Sobota 5.5. - nejnabitější den. Dopoledne v blízkosti Bohemy probíhal Trail-O, na Mariahilfu (přesněji v lesním prostoru směrem k Žebračce a Heřmanovicím) proběhla 2. etapa závodu a současně 6. závod HŽJ. Na těžké klasické trati startovalo 609 závodníků. Naši - Terka 7. místo, Klára 5. místo, Silva 20. místo, Hanka 12. místo, Erik 6. místo, Vašek 25. místo, Marek 12. místo, Jirka 5. místo, Radim 17. místo. Výsledky, fotky. Odpoledne se ještě na asfaltkách na Bohemě konal orientační závod vozíčkářů. Členové SCM a žákovského družstva HO měli trénink - linie.

Neděle 6.5. dopoledne - 3. etapa závodu. Start byl u Paulů, cíl na Bohemě, běželo se mezi cestou na Mizerich a silnicí na Forvíz. Mě by ani nenapadlo, že se v tomto prostoru dá uspořádat regulérní závod (v nejužším místě má les asi 60 m), ale v terénu bohatě zvrásněném hornickou činností byl postaven moc pěkný middle naprosto regulérních parametrů. V této etapě startovali 423 závodníci. Zlatohoráci doběhli takto - Terka 4. místo, Klára 7. místo, Erik 6. místo, Marek 12. místo, Tomáš 12. místo, Jirka 7. místo. Výsledky, fotky. V celkovém pořadí se nám nepodařilo získat ani jedno umístění na stupních vítězů, ale výsledky rozhodně nejsou špatné - Terka D12 5. místo, Klára D14 5. místo, Erik H10 DISK, Marek H18 10. místo, Jirka H55 4. místo. Celkové výsledky, fotky z vyhlášení. Odpoledne (citelně se ochladilo) ještě čekal na mládež paměťák od K ke K a večer studený a mokrý noční.

Pondělí 7.5. dopoledne - 1. etapa Utkání mládeže Euroregionu Praděd. Tréninkový závod se zvláštní atmosférou - jeden z běžců nazval prostor závodu Černobyl. Běhalo se prakticky "Na rudných", takže v okolí nedávno stržené těžní věže. Když se k překonávání potrubí a celkově "divnému" prostoru přidala zima a mlha, docela ten název seděl. Soutěžilo asi 20 dětí ze žákovského družstva a SCM se zhruba stejným počtem závodníků z klubu Azymek Zdzieszowice. Navíc se těsně před odjezdem domů zúčastnila i výprava z Warszawy. Odpoledne byl ještě jeden trénink a večer už jen sauna.

Úterý 8.5. dopoledne - 2. etapa Utkání mládeže. Atmosféra naprosto odlišná od pondělka - nádherné počasí a sprint v bezprostřední blízkosti Bohemy. Ještě by se měly objevit výsledky a fotky z Utkání mládeže.

« 01 / 2019 »