2. a 3. závod ŽB - TJ Spartak Adamov

publikováno 23.05.2012

Na béčkový víkend u Letovic jsme vyrazili v pětičlenném složení. Béčkaři Klára, Marek, Tomáš, Jirka a dvanáctka Terka.

Pozn.: Osobně se mi kategorie DH12B (které byly po dlouhých bojích před letošní sezónou zrušeny) docela líbily. Podobně jako DH10C (tedy o kategorii a úroveň níže), tedy kategorie, které nejsou tak úplně "opravdové", neudělují se v nich licence, ale děcka se můžou oťukat a v soubojích se sobě rovnými nasát atmosféru.

Pořadatelům se podařilo najít opravdu velice zajímavý terén v oblasti, ve které to mají všichni (kromě nás) blízko - BN 50 km, PV 50 km, OL 60 km, SU 70 km. (To samozřejmě není stížnost, spíš naopak, např. Třinec to má všude ještě dál než my.)  Takže tedy nečekaně zajímavý terén (pískovce) ve strategické oblasti. Téměř celý prostor byl srozumitelně zmapován, pouze oblast před cílem obou závodů byla ve skutečnosti výrazně dramatičtější než se zdálo z mapy a většina závodníků v něm trochu tápala. No a samozřejmě je třeba ještě zmínit, že k adamovským závodů neodmyslitelně patří nezaměnitelný komentář Tondy Věžníka.

V sobotu se tradičně běžel long, samozřejmě byl patřičně dlouhý a fyzicky těžký (např. v H40B 8,1 km, 395 m), ale ubíhalo to docela pěkně. Kláře se letos zatím nedaří, prakticky v každém závodě přijde jedna velká chyba, tentokrát 5 minut na K2 a v závodě 11. místo. Marek po třech letech téměř bez tréninku začal trochu běhat, chvilku to  ještě potrvá, než se dostane výš, tentokrát 9. místo. Tomáš celkem povedený závod, navíc jsem využil toho, že mě na K11 doběhl vítěz. Jirka taky běžel dobře a bylo z toho 4. místo. Terka (D12C) docela solidně na 8. místě. Výsledky.

Nedělní middle začal v parádním prostoru pěknými postupy, pak už to bylo trochu slabší, dva postupy na vrchol kopce mi moc middlové nepřišly. Klára se svým výkonem opět nebyla spokojená, ale 6. místo už je přece jen lepší. Ostatní jsme si oproti sobotě pohoršili, Marek 10. místo, Tomáš 4. místo a solidně běžící Jirka byl DISK. Terka v kategorii příchozích zaběhla docela pěkně - 8. místo. Výsledky.

Osmidílný seriál Žebříčku B - Morava má za sebou tři závody, průběžné výsledky jsou zde. Naše stopa je v kategoriích D14B, H18B, H40B a H60B.