Úvod » Orientační běh - o akcích

ČP štafet, Sprint Cup, Challenge Cup

publikováno 05.06.2012

Bývají-li na těchto stránkách zveřejňovány články o všech závodech, kterých se závodníci našeho oddílu účastní (alespoň ti, kteří bydlí do 90 km od Zlatých Hor), je nejvyšší čas, připomenout poslední květnový víkend.

26. a 27. 5. se běhalo v okolí hradu Helfštýn a v Lipníku nad Bečvou. Oddíly JPV a UOL tam uspořádaly poměrně obvyklou kombinaci - 2 závody Českého poháru štafet a jeden závod Sprint Cupu. Taková akce (primárně po "áčkové" dorostence a výborné jednadvacítky) se našeho pidioddílu bohužel moc netýká. Ale pořadatelé si také vytkli za cíl, uspořádat Challenge Cup - přilákat na tyto tři závody oblastní výběry žactva. A toto už se našeho oddílu týká.

Challenge Cup tak, jak proběhl, se ukázal být docela pěkným schodem na cestě k M ČR oblastních výběrů žactva. Děcka měla možnost prožít velké závody v barvách oblasti dřív než na M ČR (takže se trochu "otlouct" a vyrovnat s nervozitou), v rámci oblastní výpravy něco spolu prožít (v některých případech se seznámit a zjistit, s kým jsou vlastně ve štafetě). Trenéři si mohli ověřit jestli ti nejlepší svou úlohu zvládají a kdo by zase mohl být černým koněm. A samozřejmě tam bylo i trochu té prestiže. Jako vyrovnané oblasti druhého sledu se ukázaly oblasti Pražská, Hanácká a Moravskoslezská. K napětí přispělo i to, že jinak bezkonkurenční oblast Východočeská jeden závod vynechala a dala tak ostatním oblastem šanci.

Náš oddíl reprezentovaly v dresu Hanácké oblasti Klára (D14) s Terkou (D12). Obě běžely v první štafetě a na těchto závodech v rámci oblasti v podstatě potvrdily svou pozici okolo 3. místa v kategorii. Já (když už jsem je na závody vezl) jsem si samozřejmě zaběhl sprint. Na sobotních štafetách mě nejvíce zaujala "nedivácká kontrola", která téměř všechny zaskočila, ale téměř všichni se s ní vyrovnali. Za zmínku také určitě stojí příjemné překvapení v podobě školní jídelny na ZŠ Osecká. Na stránkách závodů jsou všechny důležité informace včetně odkazů na fotogalerie, výsledky jsou zde: sobotní štafety, sprint, nedělní štafety.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz