6. závod ŽB Morava - Směr Kroměříž

publikováno 24.06.2012

Orientačním běžcům skončila jarní část sezóny, zbývá tedy doplnit zprávičky o posledních třech (čtyřech) závodech.

Před týdnem se v Kostelanech (asi 10 km jižně od Kroměříže) běžel 6. závod Žebříčku B. Jednalo se o závod na klasické trati a charakterem to byl typicky Valašský závod. V prostoru závodu nebylo nijak extrémní absolutní převýšení, nebyla tam dlouhá táhlá stoupání, ale velkou fyzickou náročnost zajistila četná ostře zaříznutá údolí. Po předchozích vydatných deštích se do údolí docela snadno "sjíždělo", někdy ale bylo docela těžké dostat se ven. K tomu navíc typicky jižanské horko.

Kratší tratě měly start téměř ve shromaždišti, delší tratě byly umístěním startu navedeny do jižní části mapy. Tento start byl zpestřen tím, že byl prakticky v mraveništi s obrovskými mravenci. V jižní části mapy se nejdříve "poskakovalo" po skalnatých hřebenech, teprve potom jsme se dostali do zmíněných hlubokých údolí. Z mého pohledu byly tratě velmi pěkné, ovšem fakt hodně fyzicky náročné. V mírném stoupání před sběrkou jsem se nejdříve divil, proč jde většina lidí pěšky, nakonec jsem to taky celé nevyběhl. Mapa s tratěmi a možností zakreslení postupů je na stránce www.obpostupy.cz.

Nás závodilo sedm, z toho čtyři v "béčkových" kategoriích. Nikdo z nás v kladném smyslu "neulítl" k nějakému extrémnímu úspěchu, ale celkově jsme dopadli dobře. Klára D14B - 10. místo z 19. závodnic, Marek H18B - 8. (12.), Tomáš H40B - 3. (10.), Jirka H60B - 5. (17.). Dále startovali Terka D12C - 8. (14.), Erik H10C - 6. (10.), Jitka P4 - 22. (43.). Výsledky jsou na stánkách pořadatele zde.

B žebříček má letos 8. závodů, z nichž se každému bude počítat 5 nejlepších bodových hodnot. Žebříček po 6 odběhnutých závodech je zde.