9. závod HŽJ - SK OB Bruntál

publikováno 24.06.2012

Jarní oblastní žebříček byl 23. června ukončen 9. závodem, současně Mistrovstvím Hanácké oblasti na klasické trati. Závod pořádal klub SK OB Bruntál na Volárně, tedy v místech, ve kterých se před rokem běžely závody Žebříčku B. Náš oddíl tentokrát reprezentovalo pouze 5 lidí, navíc v nezvyklé sestavě.

Vůbec se nedařilo Vaškovi v kategorii H12 a Silvě v kategorii D35. Naopak dobře (3. místo) zaběhla v kategorii D45 Hanka. A na trati P3 běžela naše "Ještědská klika" - Zdeněk Zachař a Hela Šemberková. Výsledky jsou zde.

Tímto závodem tedy kategoriím DH10 - DH18 skončil Hanácký žebříček jaro. Soutěž, ve které v kategoriích DH12 - DH18 získává 40% závodníků licenci B - oprávnění ke startu ve "vyšší lize", v Žebříčku B.

Náš oddíl má v jarním žebříčku celkem 5 závodníků. Novotní a Marek měli situaci trochu ztíženou neúčastí na několika závodech, naopak Vašek poctivě absolvoval všechny závody. Výsledky Hánáckého žebříčku jaro jsou zde.

Terka se mezi devítkou zařazených do žebříčku umístila na 3. místě a poprvé si tak vybojovala licenci B. Stejně si vedla i Klára, má licenci B za 4. místo mezi 12 závodnicemi. Erik si mezi dvanácti závodníky vyběhl 9. místo. Vašek byl mezi třináctkou zařazenou do žebříčku na 10. místě. Ve své druhé sezóně běhá velmi rychle, ale mapově je zatím hodně nevyrovnaný - jeho bodové zisky ze závodů jsou v rozmezí 45,14 - 193,32 bodů. A v podmínkách našeho oddílu se největší mapové skoky dělají na oblastních soustředěních a Silva O´Campu. Marek běhal v kategorii, kde byli hodnoceni pouze čtyři závodníci a licenci B tak získal jen vítěz. Marek skončil druhý a bez šance na vítězství v žebříčku nebyl - s vítězem se utkal třikrát, dvakrát jej porazil. Tak by se měl pokusit ještě na podzim.