Sprint a štafety v Letohradě - Magnus Orienteering

publikováno 24.06.2012 (aktualizováno 06.07.2012)

Ve stejný den, kdy se u Bruntálu běžel 9. závod HŽJ, vyrazila šestičlenná skupina na dvojzávod do Letohradu a tam se připojila tříčlenná "Žamberská klika". Východočeská oblast měla 10. závod Východočeského poháru a  Mistrovství Vč. oblasti štafet. Prostor sprintu jsme víceméně znali z loňské Advanty, stejné bylo i pěkné centrum závodů na zámku, hlavně jsme si ale chtěli dobře zazávodit ve štafetách (i když dostupné informace o závodním prostoru neslibovaly nic moc pěkného).

Sprint

Tady se přímo nabízí srovnání se 3. etapou loňského Advanta Cupu. Tratě nejmladších byly hodně podobné (nic moc se nedalo vymyslet), začínalo se v západní části mapy v okolí SPŠ a trochu jalově se přeběhlo do východní části mapy do parku do závěrečného shluku kontrol. Podstatnou změnu zaznamenaly delší tratě, mapa nejen změnila jméno z Letohrad na Kyšperk, ale především přibyl prostor na severu se sídlištěm, rodinnými domy a garážemi. Podle mě změna výrazně k lepšímu, potenciál města byl lépe využit a tratě se mi moc líbily. Při samotném závodě mi přišlo trochu samoúčelné využití parkové zdi jako pasti - zhruba dvoumetrová kamenná zeď (park v těchto místech 2 m nad okolním terénem) byla označena jako nepřekonatelná a ve směru z parku se dala skákat. S odstupem to ale beru jako docela dobrý pokus, jak závodníky naučit rovnici: plná černá tlustá čára = tudy NIKDY nelze. A nachytalo se hodně lidí.

Nám se dařilo různě. :-): Terka v D12C, Klára D14C, Jitka M. D35D, Agátka HDR, :|: Erik H10C, Roman H21C, Jitka N. P, :-(: Tomáš H21C, Jirka H55C.

Štafety

Centrum zůstalo na stejném místě, první úseky startovaly nezvykle přímo z náměstí. Vypadalo to na nechutný motokros: les za (a nad) parkem a loukami cca kilometr za městem, zdálo se, že o co méně bude na trati lesa, o to více tam bude kopců. Před startem ještě přišla informace, že les za městem opravdu je, ale je strašně zapráskaný.

Nakonec to tak hrozné nebylo, děti se sice opravdu dostaly jen na louky, ale my jsme měli docela pěkně postavené tratě v opravdovém lese, dokonce jsem asi 200 m běžel lesem krásně čistým. Zkrátka, v daných podmínkách pěkný závod.

Děti běžely mimo soutěž v kategorii DH12. A závod se jim docela vydařil. Na tratích, na kterých se nejlepší dostávali ke 20 minutám,  byli Terka 28 min., Erik 35 min., Klára 23 min. Celkově by z toho bylo se ztrátou necelých 20 min. páté místo mezi patnácti štafetami. V kategorii H135 byl třetí úsek nejkratší, takže jsme přeházeli tradiční rozestavění a běželi jsme v pořadí Roman, Tomáš, Jirka. A zazávodili jsme si opravdu hezky, po celou dobu jsme s někým soupeřili. Po prvních dvou úsecích jsme sice s Romanem udrželi čelo, ale bohužel jsme nepřidali nic navíc a Jirku jsme nechali na pospas skupině mladších soupeřů. Ale 5. místo mezi dvanácti štafetami nás potěšilo a myslím, že jsme si všichni tři fakt pěkně zazávodili. Výsledky obou závodů jsou na stránkách závodů.

Takže celkově vzato pěkná sobota se dvěma krátkými rychlými závody.

Pár fotek ze štafet je zde.

« 10 / 2019 »
Nejlevnější povinné ručení