Úvod » Volejbal - o akcích

10. ročník turnaje ABSOLUT MIX - O pohár starosty města

publikováno 30.08.2012 (aktualizováno 02.09.2012)

Poslední srpnový víkend patřil zlatohorský "školňák" tradičnímu volejbalovému turnaji. Během deseti ročníku už se vše víceméně ustálilo, takže základní formát byl jasný. 1. Pozveme 16 týmů. 2. Nachystáme veškeré patřičné zázemí. 3. V sobotu budeme hrát od "nevidím do nevidím", tzn. odehrajeme zápasy se ve čtyřech skupinách a co nejvíce pokročíme v play-off. (Play-off samozřejmě nastavíme co nejférověji - vítězové skupin budou mít pozici teoreticky nejsnadnější, ale vyjde-li losem kvalitní skupina, budou mít šanci na konečný úspěch i další týmy z této skupiny.) 4. Jakmile padne tma, bude se pokračovat společensky.  5. V neděli turnaj vyvrcholí závěrečnými boji, tak aby si akždý tým dostatečně zahrál, aby se jednoznačně určilo pořadí a aby se v cca 15 - 16 hodin skončilo.

Samozřejmě, že úplně vše neklaplo "do puntíku", ale celkově můžeme i 10. ročník považovat za zdařilý. Prvním "nedorazem" bylo už to, že letos hrálo pouhých 13 týmů (připraveni byli jedni náhradníci, 2 týmy se odhlásili v týdnu před turnajem, 2 nepřijely bez omluvy). S ohledem na předpověď počasí (která na 100% vyšla) se to nakonec ukázalo jako štěstí. Tím, že ubylo zápasů, dostali jsme se za ideálního počasí během soboty hracím plánem tak daleko jako ještě nikdy - na neděli každému týmu zůstaly jen 2 zápasy. Takže turnaj neohrozil ani vydatný ranní déšť a více než hodinové vysoušení hrací plochy.

Všechny výsledky letošního ročníku jsou zde, namátkou pár zajímavostí.

Jako "skupina smrti" vyšla losem skupina A (bodejť by ne, když tam hrála 3 x smrt) a taky skupina B se ukázala jako velmi silná.

Celkovým vítězem se stali Ondráci. Pod tímto názvem hráli počtvrté, předtím byli třikrát třetí.

Další finalisté - Smečka - hráli na jednu nahrávačku a jejich smečařka se docela slušně prosazovala.

Bertíci (hvězdy prvních ročníků) si vzpomněli na "staré časy" a po neúspěšných letech vybojovali 3.místo.

Zlatohorské "áčko" - Zdenyho parťáci - v každém zápase odehrálo jeden vynikající set, bohužel ani jednou se nepodařil celý zápas. Ve skupině to (při remízách) stačilo na 1. místo, v zápasech play-off už jeden vyhraný set nic neřešil.

Mladé družstvo z Vrbna - Panoramix - hrálo celý turnaj ve složení 3+3 a i v tomto složení za sebou nechalo čtyři soupeře.

Bořkův tým se po nadějném začátku poněkud rozklížil a v neděli si nechal říkat Bezbořka tým.

Zlatohorské "béčko" - Olaf´s Team - si pojistilo svou historickou pozici. Jako dobrý hostitel za sebou tradičně nechalo jediný tým.

Fotky zde. Podstatně více snímků je na www.volejbal-zlatehory.cz.

« 12 / 2018 »