Originál kolekce na Zoot.cz

7. a 8. závod ŽB Morava, 1. závod HŽJ - Magnus Orienteering

publikováno 12.09.2012

V prvním poprázdninovém víkendu začala podzimní sezóna. A začala zostra - pro některé závodníky mohlo jít rovnou o vrchol podzimu. Velké závody uspořádali v Nové Vsi Magnusáci. Kromě "béček" a "céček", které se týkají závodníků našeho oddílu, se běhalo také o body do Českého poháru a Žebříčku A.

Závody měly odpovídající náročnost, z mého pohledu byly na terénu nejnáročnější porosty a jejich zmapování. Vesměs nezřetelné hranice mezi bílou, světle zelenou, tmavě zelenou a žlutou by 10 mapařů asi zmapovalo 10 různými způsoby. Určitě to bylo zmapováno dobře, ale já osobně jsem se v mnoha místech vůbec nechytal, takže zbývala orientace podle směru a vzdálenosti a to se mi tentokrát vůbec nedařilo.

V sobotu na longu nás závodilo 8. V béčkových kategoriích jsme běželi tři. Klára v D14B zaběhla slušně, 10. místo. Tomáš (H40B) 11. místo, viz předchozí odstavec. Jirka (H60B) povedený závod, 5. místo s poměrně malou ztrátou na vítěze. O body do některého z Hanáckých žebříčků usilovali čtyři závodníci. Terka (D12C) zaběhla velmi pěkně - 5. místo (v rámci oblasti 2.). Silva (D35C) si pobyt v lese řádně užila, výsledkem bylo 32. místo (v oblasti 13.). Erik (H10C) po hodně nepovedené K1 běžel pěkně, 11. místo (v oblasti 7.). Vašek (H12C) střídal dobré postupy se špatnými a skončil na 15. místě (v oblasti 8.). Jitka byla mezi příchozími 25. Kompletní výsledky zde.

Nedělní middle nás běželo 6 (7). Klára (D14B) běžela výborně, bylo z toho 5. místo. Hanka závodila místo Jitky M. v kategorii D35B, skončila 3. Tomáš (H40B) opět 11. místo, ale výkon ještě horší než v sobotu. Hned na K1 jsem byl doběhnut o 10 minut a když se nás pak asi 8 neustále sbíhalo, rozbíhalo a po chybách opět sbíhalo, místy jsme se už jen zoufale smáli. Jirka (H60B) v dobře rozběhnutém závodě zůstal viset na K8 a nakonec byl nespokojený až 12. Terka (D12C) taky na nejlepší ztratila hodně, ale skončila na pěkném 4. místě. A v kategorii příchozích doběhl Erik s doprovodem na 11. místě. Kompletní výsledky zde.

Tímto dvojzávodem byl uzavřen letošní Žebříček B - Morava a Slezsko. Do tohoto žebříčku (pro závodníky našeho oddílu nejvyššího) jsme letos zasáhli čtyři. Klára (D14B) dobrým závěrem sezóny poskočila do středu celkového pořadí. Dvanácté místo je také uprostřed závodnic, které obhájily licenci B. Marek (H18B) sedmým místem licenci B neobhájil, snad ještě zaboduje v podzimním Hanáckém žebříčku. Tomáš (H40B) díky dobrým jarním výsledkům a slabší konkurenci obsadil celkové 2. místo. Jirka (H60B) skončil na pěkném 5. místě. Konečný žebříček B zde.