Úvod » Volejbal - o akcích

Kvalifikace Krajského přeboru žaček ...

publikováno 23.09.2012 (aktualizováno 01.10.2012)

... aneb Přepište dějiny :-):-)

Tak nám nakonec přece jen začalo, holky se poprvé zúčastnily oficiálního turnaje Českého volejbalového svazu. Takže něco z těch "dějin". Ve škole se volejbalu více či méně věnujeme už zhruba 15 let. Za tu dobu jsme uspořádali 14 ročníků turnaje "O zlaté trenýrky", 12 ročníků turnaje "O putovní sako", pětkrát turnaj Swatch "Zlaté dny" Beach. Spolupořádali jsme tři ročníky Euroligy "Praděd". Několik let jsme jezdili na "Méďa Cup" do Krnova, jeden rok jsme hráli Jesenickou ligu žen, odehráli jsme několik turnajů v Polsku. Školním kroužkem (posledních asi 5 let také v rámci TJ Zlaté Hory) prošly desítky děvčat. Například Lucka Nožičková, Pavla Vavricová, Tereza Jobová, Andrea Hlaváčková, Markéta Šubrtová, Bára Zemanová, Míša Kamlerová, Lucka Šajdáková, Terka Kalašová, Terka Dvořáková, Katka Babjáková a to jsem ještě na několik výrazných zapomněl. Ale vše probíhalo mimo ČVS, nikdy jsme si netroufli na regulérní soutěž registrovaných hráček. Všude máme daleko, většinou nám stačil Méďa Cup a měli jsme málo tahounek, které by zaručily, že soutěž opravdu dohrajeme. Před rokem, když skončil jeden ze silnějších ročníků, tak jsem se opravdu bál, že definitivně skončíme. Tehdy nám neskutečně pomohl grant, který získal náš polský kolega Radek Napieracz. Společné tréninky s Paczkowem semkly skupinu osmaček a polské soupeřky a kamarádky nám dodaly odvahu zkusit hru s jednou nahrávačkou. Tak to letos poprvé (doufám, že ne naposled) zkoušíme oficiálně.

Prakticky stejně daleko to máme na turnaje v Olomouckém i Moravskoslezském kraji, z různých důvodů jsme se rozhodli pro kraj Moravskoslezský. Dvacet přihlášených družstev se v neděli 23. září během kvalifikačních turnajů ve čtyřech skupinách výkonnostně rozdělilo. Věděli jsme, že většina týmů bude výkonnostně výše, některé i hodně výrazně. S napětím jsme čekali, zda narazíme na nějakého pro nás hratelného soupeře. Nakonec to dopadlo nad očekávání - určitě jsme měli velké štěstí na skupinu.

Nejprve jsme narazili na ŠSK Bílovec B. Holky bojovaly, předvedly několik pěkných momentů, dobrou orientaci na hřišti, jeden bodový blok, přesto byl rozdíl naprosto jasný a výsledek taky 0:2 (11:25, 9:25).

Následoval zápas s družstvem TJ Nový Jičín D. Jak říká klasik, soupeřky byly malé, ale šikovné. Byla to docela bitva, v pravých chvílích rozhodlo, že náš tým byl přece jen o dost starší a přišla první výhra 2:0 (25:20, 25:22).

Jenže pak přišla opravdová lekce od celku TJ Frýdek-Místek A. Skoro bez mezihry nás soupeřky rozstřílely servisem, zejména naskočenou plachtou. Výsledek 0:2 (7:25, 3:25) hovoří za vše.

Poslední ze soupeřů, TJ Ostrava B vypadal, jako docela hratelný - mladší žačky, které s Bílovcem a Frýdkem-Místkem taky jednoznačně prohrály, Nový Jičín porazily 2:1. Naše holky zahrály na naše možnosti a očekávání opravdu pěkně a vyhrály 2:0 (25:23, 25:15).

Tabulka (zatím neoficiální) naší kvalifikační skupiny vypadá následovně:

1. TJ Frýdek-Místek A  4 0 8:0 201:84 8
2. ŠSK Bílovec B 3 1 6:2 192:119 7
3. TJ Zlaté Hory 2 2 4:4 130:180 6
4. TJ Ostrava B 1 3 2:7 146:186 5
5. TJ Nový Jičín D 0 4 1:8 107:208 4

Holky hrály v této sestavě: N - Klára Novotná, S - Terka Hlaváčková, Terka Hlobílková, B - Mája Kučerová, Terka Matyščáková, U - Lucka Pichová (Terka Novotná), štěstí přinášela z nemoci se zotavující Melča Kostaesová, atmosféru nasávaly a odvahu pro další turnaje sbíraly Kača Začalová a Nikola Hlobílková

Další turnaj se hraje hned za dva týdny, 7. října a bude to velmi těžké. Měli bychom hrát o stupínek výš, než ty nejslabší týmy, přičemž náš herní systém citelně naruší absence nahrávačky.

Fotky zde.

« 12 / 2018 »